• Najnowsze
  • Pacjenci
  • Pracownicy medyczni
  • POZ i AOS
  • Finanse
  • Leki
  • Wyroby medyczne
  • Kultura
  • Wideo i podcasty

Jak przebiega cyfryzacja zdrowia w Norwegii?

Autor : Radosław Chrzanowski

2024-08-09 12:38

Norweskie Centrum Badań nad e-Zdrowiem w Tromsø jest Partnerem Ministerstwa Zdrowia współrealizującym projekt „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu poprzez stosowanie rozwiązań telemedycyny i e-zdrowia”, finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.  W ramach projektu opracowano i udostępniono cykl krótkich filmików poświęconych tematyce telemedycyny i e-zdrowia w Norwegii.

Na kanale Youtube Norweskiego Centrum Badań nad e-Zdrowiem zostały opublikowane filmy których tematyka dotyczy np.: chatbota, wideo konsultacji czy sztucznej inteligencji w zdrowiu. Co ważne - oglądający mogą liczyć na polskie napisy. Poniżej zamieszczamy do nich linki:

  • Social media chatbot 

  • Wdrażanie procesu ewaluacji

  • Video konsultacje

  • Współpraca lekarzy POZ

  • AI w zdrowiu 

  • Dostępność cyfrowa

Czytaj również:

AOTMiT i NIL chcą współpracować przy wdrażaniu innowacji

J. Cieszyński: Nie należy godzić się na utrzymywanie fikcji

Centrum e-Zdrowia ma nowego dyrektora. Kto objął to stanowisko?

Centra zdrowia psychicznego: reforma psychiatrii zagrożona?

#Norwegia #E-zdrowie #cyfryzacja #telemedycyna
Udostępnij Tweet Udostępnij
Card image cap
Radosław Chrzanowski

Komentarze

OSTATNIE WPISY

Biegunki zabijają coraz mniej dzieci. Podziękujmy szczepionkom
Czytaj więcej...
Polskie szpitale z nowymi inwestycjami. Jakimi?
Czytaj więcej...
Sondaż: Polacy podzieleni ws. jednej listy KO, PSL i Lewicy
Czytaj więcej...
Pierwsza taka terapia. Geny naprawiane w organizmie pacjenta
Czytaj więcej...
Wydarzenia w ochronie zdrowia: 16 czerwca 2026 r.
Czytaj więcej...
Wyroby medyczne na zlecenie: jest projekt nowej listy
Czytaj więcej...
Prawo do zapomnienia onkologicznego. Jest apel
Czytaj więcej...
Dyrektorzy SP ZOZ: Lekarz wybierze szpitalną spółkę
Czytaj więcej...
Kadry: nowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
Czytaj więcej...
Chirurdzy protestują przeciw "nakazom pracy" dla lekarzy
Czytaj więcej...
Kadry: Przemysław Rzodkiewicz nowym wiceprezesem AOTMiT
Czytaj więcej...
EMA: nowe ostrzeżenia dla lekarzy. Chodzi o trzy leki i szczepionkę
Czytaj więcej...

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA !

  • twitter / CO W ZDROWIU
  • facebook / CO W ZDROWIU
  • LinkedIn / CO W ZDROWIU

    Szybkie Linki


  • Regulamin

  • Polityka prywatności

  • Aktualności

  • Kontakt

    KONTAKT

  • COWZDROWIU.PL
  • Siedziba redakcji
  • 00-491 Warszawa
    ul. M. Konopnickiej 3 lokal 2

© 2020 Wykonanie Mirit.pl