Autor : Aleksandra Kurowska
2024-11-28 15:04
Choć wciąż słyszymy, że inwestycje w branżę farmaceutyczną — od laboratoriów po fabryki — są bardzo drogie, teraz można to zrobić bezkosztowo. Ale wirtualnie. Jak? W grze "Miasteczko Lekowe".
Moje dzieci jak i ja, jesteśmy fanami Baylabu, gdzie są świetne edukacyjne pomysły i co ważne, wiele osób, które wyjaśnią każdemu zainteresowanemu zasady działania mózgu, serca i odpowiedzą nawet na najtrudniejsze dziecięce pytania związane z anatomią. Super, że w rozwiązania dla dzieci i młodzieży inwestują też inne firmy. Polpharma poinformowała o tym, że uruchamia grę. Zamiast stawiać wioski i miasta czy nasyłać orków na wrogów i walczyć ze smokami, można zbudować sobie laboratoria i fabryki i zacząć produkcję leków.
"Miasteczko Lekowe" – to gra edukacyjna, która przenosi graczy do świata opracowywania receptur i produkcji leków. — Ta strategiczna gra symulacyjna została stworzona z myślą o wszystkich, którzy chcieliby poznać niezbędne kroki do wydania każdej tabletki czy innej formy leku — informuje Polpharma, która leki robi w "realu".
Kilkanaście lat temu tytuł szeroko nagradzanego filmu zachęcał, by "Być jak John Malkovich". W tej grze chodzi o to, by być jak założyciel Polpharmy — Jerzy Starak, od ponad trzech dekad goszczący na liście najbogatszych Polaków (ostatnio z numerem 2).
Celem gry jest właściwe utworzenie zakładu produkcyjnego leków, wzorowanego na zakładach Polpharmy.
Główne cechy gry:
· Gracze zaczynają od jednego elementu i stopniowo rozwijają Miasteczko, dodając nowe budynki, takie jak laboratoria, linie produkcyjne, magazyny i pomieszczenia badawczo-rozwojowe.
· Każdy budynek ma swoje ściśle określone miejsce ze względu na bezpieczeństwo i funkcjonalność.
· Każdy element zakładu ma swoje unikalne cechy i funkcje, które wpływają na ogólną wydajność i efektywność produkcji.
Dlaczego warto zagrać w „Miasteczko Lekowe”? Polpharma wyjaśnia, że to nie tylko gra, ale także narzędzie edukacyjne, które pozwala graczom zrozumieć jak wielu wysiłków, procesów i technologii wymaga produkcja leków. Ciekawe, czy zagrają w nią pracownicy Departamentu Polityki Lekowej MZ, urzędnicy NFZ lub ktoś z resortu rozwoju.
GRA JEST DOSTĘPNA POD LINKIEM: https://polpharma.pl/miasteczko-lekowe/#!miasteczko-lekowe
Polecamy także:
K. Kopeć o projekcie Krajowej Listy Leków Krytycznych
238 pozycji na Krajowej Liście Leków Krytycznych: jest już projekt
Redaktor naczelna, od ponad 20 lat pracuje w mediach. Była redaktor naczelna Polityki Zdrowotnej, redaktor m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej. Laureatka branżowych nagród dla dziennikarzy i mediów medycznych, a także Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Kontakt: aleksandra.kurowska@cowzdrowiu.pl
//